URailConnector
Hinge
159x36mm max. 1000W Black matt
159x36mm max. 1000W Black matt
Ready to ship, delivery within 2-3 working days
- Surface/color: Black matt
- To bridge short distances between two URail rails
- Visually, hardly any difference to the rails
URail Connector Hinge 159x36mm max. 1000W Black matt
- Surface/color: Black matt
- To bridge short distances between two URail rails
- Visually, hardly any difference to the rails
- Simple plug-in installation
- Easy-to-clean surface
| Dimension | |
|---|---|
| Dimensions (Height x Width x Depth) | H: 18 x B: 159 x T: 36 mm |
| Usable length | 90 mm |
| net weight | 85 g |
| Design and Material | |
|---|---|
| Colour | Black matt |
| Material | Metal, Plastic |
| Installation | |
|---|---|
| URail Inline Adapter | N/A |
| Service life | |
|---|---|
| Lifetime | 30000 h |
| Lamp Features | |
|---|---|
| Inclusive lamp | no |
| light source property | Without light source |
| Maximum wattage range | max. 1000 W |
| Protection class | Protection class I |
| Technique | Accessories without bulbs |
| Replacable | 7 not concerned. |
| Adjustability | adjustable |
| Voltage | 230 V |
| Voltage type | AC 50 Hz |
| Accessories | |
|---|---|
| Radio control included | no |
| Labelling | |
|---|---|
| WEEE-Reg.-No | DE 39236390 |



























