Article-No.:
60412
Selection BathroomCeiling Light
Luena Replacement glass
Clear
Clear
£34.95*
Prices incl. Standard rate VAT
Ready to ship, delivery within 2-3 working days
- High-quality spare glass for the Luena Bathroom Selection range
- Gives the room a brilliant new look
- Creates an inviting light ambience in the room
Selection Bathroom Ceiling Light Luena Replacement glass Clear
With the spare glass for the Bathroom Selection ceiling light Luena, the room is illuminated again in an instant. The high-quality glass creates a cosy lighting mood. Note: Before purchase, check that the spare glass is compatible with the existing ceiling light (71076/71077).
- High-quality spare glass for the Luena Bathroom Selection range
- Gives the room a brilliant new look
- Creates an inviting light ambience in the room
| Dimension | |
|---|---|
| Diameter | 80 mm |
| Dimensions (Height x Width x Depth) | H: 180 mm |
| glass length | 180 mm |
| net weight | 273 g |
| Design and Material | |
|---|---|
| Colour | Clear |
| Material | Glass |
| Lamp Features | |
|---|---|
| Inclusive lamp | no |
| light source property | Without light source |
| Technique | Accessories without bulbs |
| Adjustability | fixed |
| Replacable | 7 not concerned. |
| Accessories | |
|---|---|
| Radio control included | no |
| Labelling | |
|---|---|
| WEEE-Reg.-No | DE 39236390 |









